+48 608 152 134 | +48 728 929 665 info@twojezagle.pl

Żeglarstwo rodzinne

Kochasz żeglarstwo? Twoje życie się zmieniło i na świecie pojawiło się dziecko?

Nie musisz rezygnować ze swojej pasji. Żeglowanie z rodziną to nic trudnego, jeśli dobrze się do tego przygotujesz. Podróże z dziećmi muszą być przede wszystkim dobrze zorganizowane i bezpieczne. Dzieci uwielbiają aktywne wakacje i na pewno pokochają morze. Jednak pamiętaj o tym, że każde dziecko musi mieć czas na wygłupy i zabawę, więc podczas rejsu rób przerwy. Poniżej zasady, które należy przestrzegać alby Twoja wyprawa z rodziną była udana

Bezpieczeństwo, czyli prawidłowo przygotowany jacht. Przed wyprawą z dziećmi należy sprawdzić, czy jacht, który wybraliśmy posiada siatkę ochronną, która jest rozpięta na relingach. Siatka ta tworzy linie asekuracyjną, która chroni przed wypadnięciem za burtę. Każdy jacht czy motorówka powinna posiadać kamizelkę ratunkową. Przed wyprawą poinformuj organizatora o wymiarach dziecka to pozwoli wybrać odpowiednio dopasowaną kamizelkę.

Wizyta w aptece, jest konieczna! Wysoka temperatura i świecące słońce jest dużym niebezpieczeństwem dla dorosłych, a tym bardziej dla dzieci. Wybierz dla swojego dziecka krem z wysokim filtrem ( najlepiej SPF 50+). W aptece możesz także zaopatrzyć się w lek na chorobę lokomocyjną, który będzie pomocą podczas choroby morskiej. Sprawdzonym rozwiązaniem jest opaska lub plasterek, które zakładasz na nadgarstek, działają jak akupresura. Jeśli chcesz być zabezpieczony w każdej sytuacji, zabierz ze sobą środki przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

Zadbaj o odpowiednie ubranie, swojego malucha. W walizce powinno się znaleźć miejsce na czapkę z daszkiem chroniącą przed słońcem, buty, które nie pozwolą ślizgać się na jachcie, przewiewne oraz ciepłe ubrania. Pamiętaj, że pogoda jest bardzo zmienna i musisz przygotować się na każdą sytuacje.

Dzieci nie lubią się nudzić, więc nie zapomnij o zabawkach, piankach do pływania, oraz dmuchanym materacu. Podczas brzydkiej pogody możecie pograć w gry planszowe, poczytać książki. Najważniejsze to cieszyć się sobą!

Woda, zakup dużą ilość oraz zachęcaj dziecko do częstego picie. Podczas wysokiej temperatury krótka jest droga do odwodnienia i udaru słonecznego. Pamiętaj także o jedzeniu, warto je mieć przy sobie. Nie wiadomo, kiedy Twoje dziecko poczuje się głodne.

Opieka dorosłych, jest obowiązkiem! Na jachcie musi znajdować się przynajmniej jedna osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo dziecka.

Jeśli planujesz rejs z rodziną, przygotujemy najlepszą ofertę, podczas której Twoja wyprawa będzie niezapomniana!