+48 608 152 134 | +48 728 929 665 info@twojezagle.pl

STCW

Ucz się razem z nami!

STCW

Co kryje się pod tajemniczą nazwą STCW?

To międzynarodowa konwencja o wymaganiach w zakresie wyszkolenia marynarzy, wydawania świadectw oraz pełnienia wacht. Dla zawodowców, obowiązek. Dla żeglarzy, doskonały pomysł podniesienia swoich kwalifikacji, a co za tym idzie, bezpieczeństwa w czasie rejsu. Kurs ten jest niezbędny dla osób chcących pełnić funkcje oficerskie na żaglowcach.

Kurs bezpieczeństwa STCW obejmuje cztery następujące zagadnienia:

  • indywidualne techniki ratunkowe,
  • techniki przeciwpożarowe,
  • pierwszą pomoc przedmedyczną,
  • bezpieczeństwo własne oraz odpowiedzialność wspólną.

W czasie szkolenia nie zabraknie zajęć praktycznych. Nauczymy, jak wodować tratwę ratunkową oraz jak ją odwrócić. Pokażemy, jak bezpiecznie obchodzić się z pirotechnicznymi środkami sygnalizacyjnymi. Zgłębimy techniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz poruszania się w kombinezonie ratunkowym w wodzie. Trening na poligonie strażackim z wykorzystaniem maski przeciwgazowej przygotuje nas jak radzić sobie z pożarem.

Szkolenie realizowane jest zgodnie z wymaganiami określonymi przez IMO i zawartymi w Konwencji STCW (ang. International Convention on Standards of Training, Certification and Watchkeeping for Seafarers) oraz wymaganiami o kwalifikacjach członków załóg pływających, określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury (Dz. U. nr 173/05). Certyfikaty wystawiane są przez administrację morską (Urząd Morski). Ważność certyfikatu wynosi 5 lat.

Jesteś zainteresowany?

Napisz do nas. Przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!